Reklama

Jasna Góra

Rekolekcje „ostatniej szansy” w Kaplicy Św. Józefa

Kaplica św. Józefa na Halach

BPJG

Kaplica św. Józefa na Halach

O miłości, modlitwie, przebaczeniu będzie mowa podczas Jasnogórskich Rekolekcji Wielkopostnych w Kaplicy św. Józefa na Halach. Dla tych, którzy jeszcze nie przygotowali swojego serca na przyjście Jezusa paulini zapraszają na rekolekcje „ostatniej szansy”. Rozpoczną się one w Niedzielę Palmową, 24 marca a zakończą w Wielką Środę. Nauki głosił będzie o. Grzegorz Staszak, paulin.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Te spotkania są bardzo ważnym momentem, żeby zatrzymać się, podjąć refleksję nad swoim życiem i posłuchać co Bóg ma nam do powiedzenia. Trzy dni Triduum Paschalnego, które będziemy celebrować są przepełnione cierpieniem, męką i śmiercią Chrystusa, ale one zawsze prowadzą do Zmartwychwstania i to przygotowanie poprzez rekolekcje pokazuje, że choć doświadczamy w życiu cierpienia to na końcu zawsze jest nadzieja - powiedział o. Dariusz Kropacz, opiekun „Hal”.

Paulin zauważył, że Bóg każdego z nas prowadzi indywidualnie i rozterki, których doświadczamy pozwalają nam się do Niego zbliżyć, ale zawsze decyzja czy skorzystamy z Jego łaski należy do nas. - Jeżeli ktoś ma chociaż najmniejsze pragnienie by skorzystać z jakiejkolwiek formy przygotowania do świąt to trzeba to wykorzystać, bo Bóg wychodząc każdemu z nas naprzeciw ze swoją łaską nie myli się w swoich zrządzeniach i chce uczynić nas szczęśliwymi - podkreślił o. Kropacz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Każdy człowiek poszukuje gwarancji, takiej pewności, że będzie dobrze. Codzienność nasza niesie wiele obaw politycznych, gospodarczych i światowych, dlatego potrzebujemy gwarancji, która będzie ponad wszystko, a nią jest Chrystus. On przeprowadzi nas przez wzburzone fale naszego życia - zaznaczył opiekun „Hal”.

Rekolekcje w Kaplicy św. Józefa na Halach będzie głosił o. Grzegorz Staszak, paulin. - Może na chwilę straciłeś z oczu Boga i nie widzisz Jego obecności, może pojawiły się zwątpienia, a On stał się bardzo odległy? Te rekolekcje są czasem napełnienia obecnością Boga i stanięcia w prawdzie o sobie i świecie bo, by ją poznać trzeba doświadczyć Jego obecności - wyjaśniał o. Staszak. Zauważył, że na spotkaniach będzie mowa o wierze, która jest weryfikowana przez różne burze życiowe, o trwaniu na modlitwie tak, jak Jezus w Ogrójcu, o Miłości, która jest najważniejsza, a także o przebaczeniu, czyli pojednaniu z Bogiem.

Reklama

- Miłość jest czymś najważniejszym w naszym życiu, to jedno z podobieństw do Boga. On wpisał w nas potrzebę kochania i bycia kochanym. To pragnienie w człowieku jest bardzo mocne. Jednak miłość może również ranić, ponieważ my nie wydoskonaliliśmy się w niej. Jesteśmy po grzechu pierworodnym, stąd Jezus mówi do nas o przebaczeniu. Codziennie ranimy: słowem, gestem, postawą dlatego Bóg powiedział, że tak ważne jest, by przebaczyć sobie. Nie można kochać drugiego człowieka nie kochając siebie - wyjaśniał rekolekcjonista.

O. Staszak zauważył, że świat bardzo pędzi, a my w naszym życiu potrzebujemy zatrzymania, żeby usłyszeć głos Boga i zweryfikować czy to, gdzie podążamy jest zgodne z Jego wolą.

Jasnogórskie Rekolekcje Wielkopostne w Kaplicy św. Józefa rozpocznie Eucharystia w Niedzielę Palmową o godz. 11.00. W poniedziałek i wtorek Msza św. z konferencją sprawowana będzie o godz. 19:00. W Wielką Środę odbędzie się ostatnia konferencja i wierni będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty.

Maria Bareła-Gawenda @JasnaGóraNews

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2024-03-21 17:10

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: Uczyć się zawierzenia od św. Jana Pawła II - wspominają paulini i pielgrzymi

Eucharystię młodzieży świata
na Jasnej Górze w 1991 r. poprzedziło
nocne czuwanie modlitewne, podczas
którego wniesiono znaki ŚDM: krzyż,
ikonę Matki Bożej i księgę Ewangelii

Adam Bujak, Arturo Mari/„Jan Paweł II. Dzień po dniu”/Biały Kruk

Eucharystię młodzieży świata na Jasnej Górze w 1991 r. poprzedziło nocne czuwanie modlitewne, podczas którego wniesiono znaki ŚDM: krzyż, ikonę Matki Bożej i księgę Ewangelii

- Chcemy od niego uczyć się zawierzenia Bogu przez Maryję - mówią jasnogórscy pielgrzymi i paulini. We wspomnienie św. Jana Pawła II przypominają swoje przeżycia związane z papieżem z Polski. Na Jasnej Górze, którą tak bardzo ukochał i gdzie tyle razy przybywał, znaleźć można wiele śladów jego obecności.

Więcej ...

Nikaragua: co się stało z pamiątkami po Janie Pawle II?

2024-05-02 14:02

Episkopat Flickr

Ani władze Managui, ani tamtejszy Kościół katolicki nie informują, co stało się z pamiątkami po św. Janie Pawle II, które znajdowały się w muzeum jego imienia w stolicy Nikaragui, zamienionym w ubiegłym roku na centrum kultury.

Więcej ...

Świadectwo: moja Matka Jasnogórska tak mnie uzdrowiła

2024-05-02 20:40

Karol Porwich/Niedziela

To Ona, moja Matka Jasnogórska, tak mnie uzdrowiła. Jestem Jej niewolnikiem, zdaję się zupełnie na Jej wolę i decyzję.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady