Reklama

Niedziela Podlaska

Franciszek - zwykły święty

Niedziela podlaska 19/2013, str. 7

Postać św. Franciszka przybliżyli drohiczyńscy klerycy

Beata Żarkowska-Korniluk

Postać św. Franciszka przybliżyli drohiczyńscy klerycy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kolejny Wieczór Wiary w Drohiczynie odbył się dzięki życzliwości ks. prał. prof. dr. hab. Tadeusza Syczewskiego - rektora WSD w Drohiczynie oraz kleryków, szczególnie pierwszego i drugiego roku, którzy wcielili się w osoby braci mniejszych i przedstawili przybyłym gościom jedną z najbardziej znanych postaci w historii Kościoła. Św. Franciszek z Asyżu, jego życie, sposób podejścia do każdego człowieka zainspirowały kleryków na tyle, iż na tegoroczne spotkanie z rodzicami postanowili wybrać i przedstawić tę postać. Dzięki życzliwości samych kleryków, którzy swoimi talentami chcieli się podzielić, oraz otwartości Rafała Siwka, dyrektora Ośrodka Kultury w Drohiczynie, mogliśmy wszyscy przeżyć wspaniały Wieczór Wiary, przybliżając sobie postać „zwykłego” świętego, który prostotą, otwartością i miłością zachwycił nie tylko obecnego papieża, ale i nas, przybyłych do Drohiczyńskiego Ośrodka Kultury. Dziękując jeszcze raz, serdecznie zapraszamy na kolejne Wieczory Wiary organizowane w naszej diecezji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2013-05-09 14:52

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Papież po Regina Caeli: pozdrawiał pielgrzymów w Piekarach Śląskich

Po odmówienie modlitwy Regina Caeli i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Franciszek pozdrowił zgormadzonych, a także pielgrzymów zgormadzonych w Piekarach Śląskich. Nawiązał także do Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, który w Kościele w Polsce obchodzimy w trzecią niedzielę września. W tym roku wypada on 18 września.

Więcej ...

Abp Andrzej Przybylski spotkał się z papieżem Leonem XIV

2025-10-15 14:03

Vatican Media

Rok Jubileuszowy jest czasem rzymskich spotkań z ludźmi Kościoła i z symbolami chrześcijańskiej wiary. Arcybiskup katowicki, Andrzej Przybylski, który w tych dniach pielgrzymuje do Rzymu, przywiózł Ojcu Świętemu dar z serca Śląska, a sam otrzymał od niego coś, co – jak mówi – jest bezcenne.

Więcej ...

Bóg dał Polakom proroka nadziei

2025-10-16 10:15

Vatican Media

W Biblii czytamy, że w każdym trudnym momencie dla narodu wybranego Bóg posyłał do Izraela proroków. 47 lat temu, kiedy Polska była otoczona „morzem czerwonym” Pan Bóg dał Polakom proroka nadziei – Jana Pawła II – mówił ks. Arkadiusz Nocoń w homilii podczas Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w Watykanie. Sprawowana była ona w rocznicę wyboru Papieża Polaka.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Jana Pawła II

Modlitwa

Nowenna do św. Jana Pawła II

Biały koń z Polski w darze dla papieża Leona XIV

Leon XIV

Biały koń z Polski w darze dla papieża Leona XIV

Święta bez granic

Niedziela Wrocławska

Święta bez granic

Bp Osial: mentalność młodych ludzi się zmienia i musimy...

Kościół

Bp Osial: mentalność młodych ludzi się zmienia i musimy...

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wiara

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Nowenna do św. Teresy od Jezusa

Wiara

Nowenna do św. Teresy od Jezusa

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Skarby Serca Jezusowego objawione światu: nowenna do św....

Wiara

Skarby Serca Jezusowego objawione światu: nowenna do św....

Nowenna za młodzież do św. Carlo Acutisa

Wiara

Nowenna za młodzież do św. Carlo Acutisa