Niedziela Podlaska

10. Edycja Diecezjalnej Ligi Szachowej

Niedziela podlaska 41/2013, str. 8

Ks. Krzysztof Domaraczeńko

29 września w Sarnakach odbył się 1. Turniej Szachowy jubileuszowej, 10. Edycji Diecezjalnej Ligi Szachowej, której pomysłodawcą jest ks. Krzysztof Domaraczeńko. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim, tzw. szachy szybkie. Wzięło w nim udział 57 zawodników. Sędzią był Józef Flaziński. Nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 13 i do lat 19 z podziałem na dziewczęta i chłopców.

W kategorii do lat 13 wśród dziewcząt zwyciężyła Patrycja Waszczuk (parafia Międzyrzec Podlaski), II miejsce zajęła Aleksandra Lisiecka (parafia Sarnaki), a na III miejscu uplasowała się Antonina Adamyan-Lis z Węgrowa (parafia bazylika). W grupie chłopców do lat 13 I miejsce zajął Tomasz Gromek (parafia Liw), II miejsce - Adrian Wudarski (parafia Sarnaki), a trzeci był Maciej Adamczuk z Węgrowa (parafia klasztor).

W grupie starszej wśród dziewcząt zwyciężyła Marta Kubeł (parafia Czartajew), na II miejscu uplasowała się Edyta Kołodziejczyk (Sarnaki), a trzecia była Katarzyna Lachowicz z Siemiatycz (parafia pw. Wniebowzięcia Matki Bożej).

W grupie chłopców do lat 19 zwyciężył Tomasz Sikorski z Siedlec (parafia pw. Miłosierdzia Bożego), II miejsce zajął Rafał Żebrowski, a III - Adam Żebrowski (obaj reprezentujący parafię Węgrów - bazylika). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy - medale, książki i czasopisma szachowe.

Kolejny turniej z cyklu 10. Edycji Diecezjalnej Ligi Szachowej odbędzie się w drugiej połowie listopada w Sokołowie Podlaskim.

2013-10-09 14:44

Najlepsi szachiści nagrodzeni

Ks. Sławomir Pawłowski zdobył tytuł Mistrza Polski

Ks.Łukasz Romańczuk/Niedziela

Ksiądz Sławomir Pawłowski wśród kapłanów i s. Sylwia Zofia Buszta w kategorii sióstr zakonnych zostali nowymi Mistrzami Polski w szachach klasycznych.