Były to: otwarte spotkania Kręgów Biblijnych, warsztaty uwielbienia Boga tańcem i psalmami, spotkanie autorskie z ks. prof. Mariuszem Rosikiem wokół książki „Dlaczego? Biblijne podstawy katolicyzmu”, warsztaty Bibliodramy. W kościele św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim wierni modlili się w intencji Dzieła Biblijnego w Polsce. Eucharystię sprawował ks. prof. Mariusz Rosik.
Modlitwą ogarniano wszystkich, którzy włączają się w budowanie kultury czytania Pisma Świętego w archidiecezji wrocławskiej. Modlitwę zanoszono również w intencji papieża Leona XIV.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
W homilii ks. Mariusz Rosik podzielił się świadectwem związanym z czytaniem i rozważaniem Pisma Świętego.
– Mając 14 lat przeżyłem rekolekcje ewangelizacyjne i świadomie na koniec rekolekcji przyjąłem Jezusa jako Pana i Zbawiciela – mówił ksiądz profesor i przypomniał cztery prawa życia duchowego: Bóg miłuje człowieka i ma wobec każdego człowieka wspaniały plan zbawienia, wypływający z Jego miłości; Człowiek jest oddzielony od Boga, od Jego planu zbawienia przez grzech; Jezus Chrystus jest jedynym Pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem; Trzeba przyjąć Chrystusa w sposób osobisty, trzeba uwierzyć w Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela.
Reklama
– Z tym ostatnim darem łączy się fragment z Ap 3.20 „Oto stoję u drzwi i kołaczę, jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał”. Słowo „wieczerzał” jest nawiązaniem do Ostatniej Wieczerzy i Eucharystii. To Eucharystia jest pełnym spotkaniem z Panem i Zbawicielem – tłumaczył ks. Rosik.
Zachęcał do codziennego rozważania Pisma Świętego. Przypomniał postać jednego z malarzy, który mimo bolesnego artretyzmu malował obrazy tłumacząc, że ból przemija, a piękno pozostaje.
– Zdajemy sobie sprawę, że czytanie Pisma Świętego na co dzień może być trudne. Ale nawet jeśli nasze rozważanie związane jest z bólem, wyrzeczeniem, to jednak takim pięknem w naszym sercu Boże słowo pozostanie – mówił ksiądz profesor i zapraszał na zakończenie Tygodnia Biblijnego. Odbędzie się ono 10 maja w Auli PWT, pl. Katedralny, o godz. 18.30. W programie konferencja ks. prof. Mariusza Rosika „Dlaczego warto czytać Biblię”, modlitwa uwielbienia i agapa.