Reklama

Aspekty

Wspólny dar serca

2020-05-05 14:33

Niedziela Ogólnopolska 19/2020, str. 65

Facebook/Caritas Diecezji Zielonogorsko-Gorzowskiej

Paczki Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej trafiły do potrzebujących seniorów

c.

Taka sytuacja miała miejsce również w przypadku Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, która w tym trudnym czasie podjęła wiele nowych inicjatyw.

#WdzięczniMedykom

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej włączyła się w projekt Caritas Polska i zorganizowała zbiórkę pieniędzy pn. „Wdzięczni Medykom w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”. W sumie na jej konto wpłynęły środki w wysokości 122 868,10 zł.

Reklama

Na konto diecezjalnej Caritas od indywidualnych darczyńców wpłynęło 82 868,10 zł, natomiast kwotę 40 000,00 zł przekazała Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą. Zebrane środki, czyli równo po 30 717,10 zł otrzymają 4 szpitale w diecezji: Kliniczny Oddział chorób zakaźnych w Zielonej Górze, Jednoimienny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., Lubuski Specjalistyczny Szpital Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu oraz 105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach – filia w Żaganiu. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia i potrzebnego sprzętu, m.in. kardiomonitorów czy pomp infuzyjnych. – Do tej pory wierni diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przekazali na pomoc w leczeniu zakażonych koronawirusem blisko pół miliona złotych. To jest nasz wspólny dar serca – powiedział ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

#PomocDlaSeniora

– Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej podobnie jak wszystkie oddziały Caritas w Polsce znalazła się w zupełnie innej rzeczywistości i musiała tak przeorganizować swoją pracę, aby pomoc docierała głównie do osób samotnych oraz seniorów, którzy są szczególnie zagrożeni chorobą koronawirusa. Dlatego też uruchomiliśmy nowe programy po to, aby móc dobrze im pomagać – mówi Sylwia Grzyb, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas. – Wspólnie z Caritas Polska uruchomiliśmy program #PomocDlaSeniora. Nasi seniorzy, którzy zgłaszali się do nas bądź których zgłaszali sąsiedzi, otrzymali przed Wielkanocą obfite paczki świąteczne. Oprócz tego uruchomiliśmy dla seniorów posiłki na dowóz na terenie miasta Zielona Góra. Na dzień dzisiejszy takie posiłki dowożone są do 75 osób, które są bardzo chore, nie mogą samodzielnie się poruszać i wyjść z domu. Do tych wszystkich osób trzy razy w tygodniu nasi wolontariusze dowożą ciepły posiłek oraz inne rzeczy, które udaje się nam w tym czasie pozyskać. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie i gdy potrzebują czegoś innego oprócz posiłku, to również reagujemy – dodaje Grzyb. Paczki dla seniorów i chorych były przygotowywane przez diecezjalną Caritas przy udziale miasta w Głogowie, a także trafiły do potrzebujących w Gorzowie. Od początku trwania pandemii przez cały czas w siedzibie diecezjalnej Caritas w Zielonej Górze działa stołówka dla bezdomnych i potrzebujących. Posiłki ze stołówki dowożone są również do Miejskiej Noclegowni oraz Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Zielonej Górze. Wszystko – jak zapewnia pani rzecznik – odbywa się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. – Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji – zarówno podopieczni, jak i pracownicy Caritas diecezjalnej, ale w miarę naszych możliwości staramy się temu sprostać i objąć naszą opieką wszystkie potrzebujące osoby, tak by czuły się bezpiecznie i wiedziały, że zawsze mogą liczyć na naszą pomoc – kończy Sylwia Grzyb. ?

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: wkrótce otwarcie kaplicy relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki

2020-06-03 17:00

Prywatne archiwum Marka Popiełuszki

Na traktorze w rodzinnym gospodarstwie w Okopach, 6 czerwca 1975 r.

Z okazji 10. rocznicy beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu zostanie zainstalowana gablota z przedmiotami, które miał ze sobą ks. Jerzy w dniu swojej męczeńskiej śmierci. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca o godz. 10.00 w kaplicy relikwii, która tego dnia zostanie ponownie otwarta dla wiernych.

Więcej ...

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży otrzymało relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

2020-06-04 12:51

KSM

Delegacja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w warszawskiej Kurii Metropolitarnej odebrała relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość poprzedziła Msza św. i modlitwa przy grobie tego męczennika

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Dąbrowa Górnicza: Profanacja w Sanktuarium Matki Bożej...

Polska

Dąbrowa Górnicza: Profanacja w Sanktuarium Matki Bożej...

Kościół musi być przeźroczysty

Kościół musi być przeźroczysty

Ks. Paweł Rytel - Andrianik kończy pracę na stanowisku...

Kościół

Ks. Paweł Rytel - Andrianik kończy pracę na stanowisku...

PILNE: Marszałek Sejmu zarządziła datę wyborów...

Wiadomości

PILNE: Marszałek Sejmu zarządziła datę wyborów...

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Polska

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Oświadczenie ws. wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim

Niedziela Wrocławska

Oświadczenie ws. wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Od poniedziałku nowe zasady przygotowania narzeczonych do...

Polska

Od poniedziałku nowe zasady przygotowania narzeczonych do...

Minister Piontkowski poinformował o decyzji ws. powrotu...

Wiadomości

Minister Piontkowski poinformował o decyzji ws. powrotu...

Abp Jędraszewski zachęca do licznego udziału w...

Kościół

Abp Jędraszewski zachęca do licznego udziału w...