Reklama

Wiadomości

Poznań: ulicami miasta przejdzie Archidiecezjalny Marsz dla Życia

Monika Mężyńska / pl.wikipedia.org

W najbliższą niedzielę 17 maja ulicami Poznania przejdzie Archidiecezjalny Marsz dla Życia. Jego organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy podczas festynu rodzinnego, a następnie do radosnego przemarszu w kierunku poznańskiej katedry.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak zauważa w rozmowie z KAI ks. Tomasz Brussy, diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, koordynatora marszu, warto w nim wziąć udział, aby ukazać swoje przywiązanie do życia i płynącą z niego radość. - Trzeba wyjść na ulice, żeby pokazać jak wiele osób jest za obroną życia. Za życiem, które od poczęcia jest niesamowitym darem Boga – podkreśla ks. Brussy.

W tym roku uczestnicy wydarzenia maszerować będą pod hasłem „Czas na życie”. - To hasło wyraża naszą chęć odejścia od biegu dzisiejszego świata i codziennego pędu. Chcemy skupić się na tym, co jest naprawdę ważne, istocie każdego ludzkiego życia. Hasło jest również apelem o to, by cieszyć się każdą chwilą, jaka jest nam dana i nie zmarnować żadnej minuty życia - wyjaśnia KAI Marzena Kasprzak, koordynatorka poznańskiego marszu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wydarzenie poprzedzi czuwanie w intencji życia, które odbędzie się 16 maja o godz. 18.30 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie. Podczas niego będzie można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.

Sam marsz rozpocznie się na pl. Wolności o godz. 14.30 festynem rodzinnym, podczas którego wystąpi zespół Trzej Królowanie z parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu. O godz. 15.45 uczestnicy marszu wyruszą Al. Marcinkowskiego, a dalej ulicą Solną, Małymi Garbarami i Estkowskiego, by dojść do katedry.

Tam, ok. 16.30, wszyscy chętni będą mogli włączyć się na placu w ogólnopolską akcję „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”, a godz. 17.00 wziąć udział we Mszy św. sprawowanej w katedrze.

Marszowi towarzyszy też akcja „Pieluszka dla Maluszka” polegająca na zbiórce pieluch dla dzieci oraz pieluchomajtek dla osób dorosłych, które zostaną przekazane potrzebującym rodzinom, domom dziecka i domowi samotnej matki. Dary przekazywać będzie można również podczas festynu rodzinnego poprzedzającego przemarsz.

Reklama

Elementem przygotowań do marszu jest również wystawa pro-life, którą od marca można oglądać w różnych miejscach Poznania, pokazująca rozwój człowieka od pierwszych dni życia w łonie matki. W tygodniu poprzedzającym Marsz wyeksponowano ją przy kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry, jednej z bardziej ruchliwych ulic w stolicy Wielkopolski.

Do wzięcia udziału w Marszu dla Życia młodzi ludzie zachęcają również na Facebooku. Robiąc zdjęcie z hasłem marszu i oznaczając je hashtagiem #CzasNaZycie nie tylko zapraszają do udziału w niedzielnych wydarzeniach, ale i publicznie wyrażają swoje „tak” dla życia.

Koordynowania tegorocznego Marszu dla Życia już po raz trzeci podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą także: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Głos dla Życia, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Pro – prawo do życia oraz Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej. Więcej informacji na stronie www.marszdlazycia.pl.

Podziel się:

Oceń:

2015-05-12 14:31

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

„Polska rodziną silna!” – Marsze dla Życia i Rodziny w 100-lecie Niepodległości

Marsze dla Życia i Rodziny przejdą w tym roku ulicami aż 150 polskich miast! Dniem kulminacyjnym będzie niedziela 10 czerwca.

Więcej ...

Cud lubelski: Niebo upomniało się o ludzi

2024-07-03 07:30
Wierni podczas procesji w dniu

Marek Kuś

Wierni podczas procesji w dniu "Cudu Lubelskiego"

Matka Boża cały czas czuwa nad naszym narodem. Jest z nami, a Jej łzy pokazują, że nie jesteśmy samotni w naszym cierpieniu – w 75. rocznicę Cudu lubelskiego mówi kapucyn prof. dr hab. Andrzej Derdziuk, profesor teologii moralnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i kierownik Katedry Bioetyki Teologicznej KUL.

Więcej ...

Synteza odpowiedzi diecezji polskich przed październikową sesją Synodu Biskupów

2024-07-03 18:29
Wierni na modlitwie

Karol Porwich/Niedziela

Wierni na modlitwie

11 grudnia 2023 roku Sekretariat Synodu zwrócił się do przewodniczących Konferencji Episkopatów z prośbą o pogłębienie - w ramach poszczególnych Kościołów lokalnych - kluczowych tematów zawartych w „Sprawozdaniu Podsumowującym” Pierwszej Sesji Zgromadzenia Synodalnego „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Poszczególne Konferencje Episkopatów zostały zobligowane do przesłania do Sekretariatu Synodu 8-stronicowej syntezy odpowiedzi diecezjalnych zgodnie z pismem „Przygotowania do października 2024”. Poniżej publikujemy treść syntezy przesłanej przez Konferencję Episkopatu Polski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Łzy na obrazie Matki Bożej.

Niedziela Lubelska

Łzy na obrazie Matki Bożej. "Cud lubelski"

Co dalej z mozaikami Rupnika w sanktuarium w Lourdes?

Kościół

Co dalej z mozaikami Rupnika w sanktuarium w Lourdes?

Św. Tomasz, apostoł

Święci i błogosławieni

Św. Tomasz, apostoł

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Kościół

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Zmarł ks. Mirosław Rapcia. Znane są szczegóły...

Niedziela Częstochowska

Zmarł ks. Mirosław Rapcia. Znane są szczegóły...

Tygodnik

Kościół

Tygodnik "Sieci" ujawnia wstrząsające listy ks....

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Skwarzyński: od czasu zatrzymania księdza, jego kondycja...

Wiadomości

Skwarzyński: od czasu zatrzymania księdza, jego kondycja...