Polska sztafeta z medalem na zakończenie mistrzostw w Londynie

Osiem medali to dorobek polskich lekkoatletów na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Londynie.

Na zakończenie mistrzostw polskie biegaczki wywalczyły w pięknym stylu brązowy medal w sztafecie na dystansie 4 x 400 m. Mistrzyniami świata zostały Amerykanki, a drugie miejsce zajęły Brytyjki. Polki biegły w składzie: Aleksandra Gaworska, Justyna Święty, Małgorzata Hołub i Iga Baumgart.

Osiem medali (2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe) wywalczonych przez polskich reprezentantów pozwoliło nam zająć 8. miejsce w klasyfikacji medalowej, najlepsi okazali się sportowcy z USA, którzy pozostawili daleko w tyle pozostałe reprezentacje.

Podsumowanie Mistrzostw Świata

Polska zajęła ósme miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Z państw Europy wyprzedziła nas tylko Francja i Wielka Brytania. W sobotę siódmy krążek dla Biało-Czerwonych - brązowy - zdobyła Kamila Lićwinko a w niedzielę na zakończenie lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty sięgnęły po brązowy medal sztafety kobiecej 4x400 . Na nasz dorobek - obok tych zdobyczy - składają się wyniki: Anity Włodarczyk, Malwiny Kopron (złoto i brąz, obie rzut młotem), Piotra Liska (srebro w skoku o tyczce), Pawła Fajdka, Wojciecha Nowickiego (złoto i brąz, obaj rzut młotem) oraz Adama Kszczota (srebro w biegu na 800 metrów).

Dwa lata temu w Pekinie Biało-Czerwoni wywalczyli także osiem krążków. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy szóstą lokatę. Jednak zdobyśliśmy mniej punktów w klasyfikacji generalnej. Podczas tegorocznych mistrzostw już przed ich ostatnim dniem rywalizacji jasnym stało się, że nasza reprezentacja niemal na pewno będzie się mogła poszczycić najwyższym dorobkiem punktowym w swojej historii. Tak też się stało- impreza na Wyspach jest najlepsza, jeżeli chodzi o dorobek punktowy.

Tabela punktowa mistrzostw świata uwzględnia miejsca w czołowej ósemce zawodów. Za wywalczenie pierwszego miejsca zdobywa się osiem punktów, drugiego - siedem, trzeciego - sześć, i tak dalej aż do pozycji ósmej, za którą reprezentacja otrzymuje jedno "oczko". Zdaniem ekspertów to właśnei tabela punktowa lepiej oddaje potencjał danej reprezentacji niż ta medalowa.

Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i czekamy na jeszcze lepsze występy za dwa lata na mistrzostwach świata w Katarze.

2017-08-13 22:33

Legia o krok bliżej piłkarskiego raju

WIKIPEDIA

Legia Warszawa zremisowała ze Steauą Bukareszt w wyjazdowym meczu 4. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone konsekrowane hostie

2024-05-02 12:47