Gävle: Polacy na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej

Dr Marek Krochmalski

Polska reprezentacja zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej podczas 12 Mistrzostw Europy w szwedzkim Gävle 2019 – European Athletics U23 Championships Gävle 2019. To świetny wynik zważywszy, że Biało-Czerwoni ustąpili jedynie Niemcom i zakończyli zmagania z dorobkiem 12 medali: 6 złotych, 3 srebrnych i 3 brązowych. Komentatorzy oceniają ten wynik jako historyczny wyczyn Polaków. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Francji.

Zobacz zdjęcia: Gävle: Polacy na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej

Złote medale dla Polski wywalczyli: Mateusz Borkowski (bieg na 800 m), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Cyprian Mrzygłód (rzut oszczepem), Ewa Swoboda (bieg na 100 m), Natalia Kaczmarek (bieg na 400 m) i sztafeta kobiet 4x400 metrów. Ze srebrnymi krążkami rywalizacje zakończyli Michał Sierocki (bieg przez płotki), Klaudia Siciarz (bieg przez płotki) i Olga Niedziałek (chód na 20 km). Brąz zdobyli Oskar Stachnik (rzut dyskiem), Norbert Kobielski (skok wzwyż) i sztafeta 4x100 metrów kobiet.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce to międzynarodowe zawody lekkoatletyczne rangi mistrzowskiej. Rozgrywane są w cyklu dwuletnim. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w lipcu 1997 r. w Turku. Dwunasta w położonym ok. 180 km na północ od Sztokholmu Gävle, między 11 i 14 lipca 2019 r.

W galerii fotograficznej prezentujemy Gävle 2019 w obiektywie dr. Marka Krochmalskiego – lekarza reprezentacji Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

2019-07-23 13:15

XXII Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym w Częstochowie

Drużyna częstochowskiego WSD

klerycy częstochowskiego WSD

Zakończyły się mistrzostwa w tenisie stołowym. Przedstawiamy oficjalne wyniki.

Kustosz sanktuarium św. Andrzeja Boboli: ten męczennik może nam wiele wymodlić

polona.pl

Kustosz narodowego sanktuarium św. Andrzej Boboli jezuita o. Waldemar Borzyszkowski zauważa od lat wzmożenie kultu męczennika. Teraz, kiedy wolność Polski jest zagrożenia, szczególnie warto modlić się za jego wstawiennictwem - zaznacza w rozmowie z KAI. W dniach 16-24 marca odbywa się ogólnonarodowa nowenna o pokój, pojednanie narodowe i ochronę życia za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.

Papież: najubożsi płacą najwyższą cenę za zmiany klimatyczne

2024-05-16 16:55
Papieska audiencja dla uczestników kongresu pt. Od kryzysu klimatycznego do odporności klimatycznej

Papież Franciszek przyjął na audiencji uczestników międzynarodowego kongresu pt. „Od kryzysu klimatycznego do odporności klimatycznej”. Został on zorganizowany w Watykanie przez Papieskie Akademie Nauk. W spotkaniu wzięli udział naukowcy, politycy i burmistrzowie z całego świata.

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca