Reklama

Niedziela Małopolska

Pamięć, która nie przemija. Czytamy teksty Św. Jana Pawła II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II

Nasz Wielki Rodak był nie tylko przywódcą Kościoła Katolickiego, ale także wspaniałym humanistą. Aby podkreślić twórczy dorobek Ojca Świętego, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie pragnie przypomnieć rodakom najważniejsze idee w Jego nauczaniu poprzez odwołanie się do Jego literackiej spuścizny zawartej w utworze „Pamięć i tożsamość”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W związku z tym przygotowany został projekt „Pamięć, która nie przemija. Czytamy teksty Św. Jana Pawła II”, nad którym Patronat Honorowy objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Wydawnictwo św. Stanisława BM zapraszają do udziału w akcji, w ramach której nagranie odczytywanego fragmentu dzieła "Pamięć i tożsamość" należy wysłać na adres mailowy Instytutu (instytut@idmjp2.pl), a także zamieścić w swoich mediach społecznościowych z hashtagiem #DziękujemyJaniePawle2 oraz oznaczeniem profilu Instytutu Dialogu Międzykulturowego (@idmjp2) oraz Archidiecezji Krakowskiej (@ArchKrakowska)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Projekt zainauguruje Para Prezydencka. Fragmenty "Pamięci i tożsamości" czytać będą także m.in.: metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, marszałek województwa Witold Kozłowski i przewodniczący małopolskiego sejmiku Jan Tadeusz Duda.

Wielka Księga Świadectw

Podziel się cytatem

Reklama

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Instytut Dialogu Międzykulturowego uruchamia Wielką Księgę Świadectw. Każdy z Państwa może zostawić tu swoje wspomnienia związane z papieżem pochodzącym z naszego kraju oraz podziękować za otrzymane łaski. W tym szczególnym czasie niech nas wszystkich połączy duchowa więź z Ojcem Świętym.

Zapraszamy do spisania swoich wspomnień związanych ze spotkaniami z Janem Pawłem II oraz przesłania ich drogą mailową na adres Instytutu: instytut@idmjp2.pl. Z otrzymanych historii stworzymy wirtualną Wielką Księgę Świadectw, która udostępniona zostanie na naszej stronie.

[zdjecie id="92093"][/zdjecie]
Pokaz laserowy online na budynku Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

Podziel się cytatem

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a rok 2020 ogłoszony został rokiem Jana Pawła II. Z tej okazji Instytut Dialogu Międzykulturowego podjął wiele inicjatyw, która przypomnieć mają życie i nauczanie Jana Pawła II – Świętego. W poniedziałek, 18 maja Instytut udostępni online projekcję laserową wykonaną na Budynku Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ulicy Franciszkańskiej 3. Projekcja wykonana zostanie specjalnie w związku z przypadającą w tym dniu rocznicą urodzin Ojca Świętego. Na elewacji budynku zobaczyć można będzie słowa papieża odnoszące się do godności osoby ludzkiej, pojęcia prawdy, sprawiedliwości, odpowiedzialności oraz wzajemnego szacunku.

Projekcję wykona firma: Jarosław Nadolny Visual Sensation Laser shows&technologies i Clockwork s.c. Karol Zagrodzki, Mateusz Gurtowski

Podziel się:

Oceń:

2020-05-15 17:10

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jan Paweł II i świat nauki

Ryszard Rzepecki/Biały Kruk

"Papież Jan Paweł II zrobił dla zrozumienia relacji między nauką a religią najwięcej niż jakikolwiek inny papież w historii, choć uważa się też, że nie zrobił wszystkiego, co mógł i powinien był w tej kwestii uczynić" - uważa ks. prof. Michał Heller, światowej sławy kosmolog, filozof, teolog i naukowiec przez lata blisko związany z papieżem.

Więcej ...

Krościenko n. Dunajcem: otwarcie Centrum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

2024-05-03 08:27

Foto Oaza/Facebook

„Jestem przekonany, że z radością oraz z nieba przypatruje się nam ks. Franciszek Blachnicki - mówił podczas uroczystego otwarcia Centrum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Krościenku nad Dunajcem ks. dr Marek Sędek, moderator generalny Ruchu Światło-Życie.

Więcej ...

Niech miłość do Maryi będzie sprawdzianem polskiego ducha

2024-05-03 23:18

Karol Porwich / Niedziela

- Maryja Królowa Polski, to tytuł, którym określił Bogarodzicę 1 kwietnia 1656 r. król Jan Kazimierz podczas ślubów lwowskich, by dramatyczne wówczas losy Ojczyzny i Kościoła powierzyć jej macierzyńskiej opiece, przypomniał na rozpoczęcie wieczornej Mszy św. w intencji archidiecezji częstochowskiej o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Wieczorna Eucharystia pod przewodnictwem abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego oraz Apel Jasnogórski z udziałem Wojska Polskiego zwieńczyły uroczystości trzeciomajowe na Jasnej Górze. Towarzyszyła im szczególna modlitwa o pokój oraz w intencji Ojczyzny.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania