Reklama

Rodzina

5 pomysłów na kreatywne spędzanie czasu wolnego z dziećmi

Adobe Stock

Wakacje, dłuższe dni, więcej czasu wolnego i … wasze znudzone dzieci? Nic z tych rzeczy! Zainspirujcie swoje pociechy i spędźcie z nimi niezapomniane chwile.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Oto 5 sposobów na kreatywne i wartościowe spędzenie czasu wolnego z dziećmi!

1. Superprzygoda

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dzieci uwielbiają przygody, szczególnie te, do których trwają długie przygotowania, a ich nadejście poprzedzone jest bogatymi w treści opowiadaniami.

Zabierzcie dzieci na wyprawę rowerową, ale niech to nie będzie zwykłe „pójście na rower”. Przygotujcie ich już kilka dni wcześniej, opowiadajcie, zaciekawiajcie. Wcześnie rano, przyrządźcie wspólnie kanapki, zaparzcie herbatę do termosu, spakujcie plecak, zabierzcie koc, jakieś gry planszowe.

Niech to będzie niezapomniana przygoda dla całej waszej rodziny. Rozmawiajcie, śmiejcie się, szukajcie przygód. One są na wyciągnięcie ręki.

2. Stwórzcie coś sami

Dzieci kochają tworzyć. Nawet gdy ledwo trzymają w dłoniach długopis czy pędzelek, już czują się największymi artystami świata. Pozwólcie im na to. Stwórzcie twórczą przestrzeń, w której wspólnie stworzycie coś z niczego.

Internet jest pełny inspiracji. Pomocą mogą być choćby filmiki na YT: Zobacz

Dzieci na pewno ucieszą się ze zrobionych wspólnie z Wami niespotykanych i unikatowych rzeczy. Własnej produkcji zakładka do książki, stojak na długopisy czy piórnik, zrobią prawdziwą furorę.

3. Tablica podziękowań

Dzieci potrzebują być doceniane. Zróbcie wspólnie ze swoimi pociechami tzw. miesiąc podziękowań. Stwórzcie razem specjalną tablicę (np. korkową), na której znajdą się imiona, lub zdjęcia każdego członka Waszej rodziny. Przypinajcie do niej karteczki z podziękowaniami za okazaną pomoc, życzliwość, dar.

Gdy Wasza córka ładnie pościeli łóżko, gdy do tej porty jej się to nie zdarzało, napiszcie karteczkę i przypnijcie na tablicę przy jej zdjęciu. Dzieci będą wniebowzięte. To samo dotyczy rodziców, dzieci także mają Wam za co dziękować, pomóżcie im to zauważyć, tak aby życzliwość w domu rosła i rosła.

Reklama

4. Modlitewny wieczór

Dzieci potrzebują wspólnych modlitw z rodzicami. Dzięki temu uczą się prawdziwej i żywej relacji z Jezusem. Jednocząca się na modlitwie rodzina to najlepszy sposób na rozwój więzi.

Zarezerwujcie sobie np. jeden wieczór w tygodniu. Niech to nie będzie formalne spotkanie pozbawione uśmiechu i radości. Postawicie na autentyczność, stwórzcie własnoręcznie instrumenty muzyczne i rozpocznijcie uwielbianie Boga. Dziękujcie Mu własnymi słowami, wychwalajcie Go. Dzieci widząc Waszą śmiałość w rozmowie ze Stwórcą, sami zaczną robić tak samo. Wychwalajcie, śpiewajcie, tańczcie dla Boga. Niech to będzie radosny wieczór, w którym czuć będziecie, że Wasza rodzina napełniana jest na nowo Duchem Świętym.

5. Wspólne czytanie

Dzieci są spragnione słów. Lubią dużo mówić, jak i to, gdy się dużo do nich mówi. Zaserwujcie im słowa w innej formie. Zorganizujcie sobie np. w określony dzień tygodnia wspólne czytanie. Na rynku jest mnóstwo świetnie „podanych” książek dla dzieci z wartościami chrześcijańskimi.

Pozwólcie swoim dzieciom zakochać się w czytaniu i zarazem w spotkaniu z samym Bogiem. Wasze skarby, widząc was, wspólnie z nimi czytającymi książki zapragną czynić to coraz częściej. A pozytywy tego są nieprzecenione.

Podziel się:

Oceń:

+2 0
2020-07-29 20:51

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Polski MSZ odmawia zgody na udzielenie azylu Silje Garmo i jej córce

Bożena Sztajner/Niedziela

Rok temu Norweżka Silje Garmo uciekła ze swojego kraju, chroniąc siebie oraz swą trzymiesięczną córeczkę przed Urzędem ds. Dzieci (Barnevernet). W Polsce otrzymała wsparcie Ordo Iuris a prawnicy Instytutu w jej imieniu złożyli wniosek o udzielenie mamie i córce ochrony azylowej.

Więcej ...

Gietrzwałd: spotkanie rzeczników diecezjalnych

2024-04-24 11:09

BP KEP

W dniach 22-24 kwietnia br. w Gietrzwałdzie, w archidiecezji warmińskiej, spotkali się rzecznicy diecezjalni. Głównym tematem spotkania była dyskusja nad tworzeniem informacji o Kościele dla mediów oraz sposobem reagowania na aktualne wyzwania Kościoła w Polsce.

Więcej ...

Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

2024-04-25 11:34

Karol Porwich/Niedziela

Zabawkarstwo drewniane ośrodka Łączna-Ostojów, oklejanka kurpiowska z Puszczy Białej, tradycja wykonywania palm wielkanocnych Kurpiów Puszczy Zielonej, Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę oraz pokłony feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską to nowe wpisy na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Tworzona od 2013 roku lista liczy już 93 pozycje. Kolejnym wpisem do Krajowego rejestru dobrych praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego został natomiast konkurs „Palma Kurpiowska” w Łysych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oprócz apostołów, Bóg powołuje także innych uczniów...

Wiara

Oprócz apostołów, Bóg powołuje także innych uczniów...

Św. Marek, Ewangelista

Święci i błogosławieni

Św. Marek, Ewangelista

Współpracownik Apostołów

Święci i błogosławieni

Współpracownik Apostołów

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej...

Kościół

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej...

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Kościół

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Kościół

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Wiara

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...