Reklama

Kościół

XV Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

Franciszkańska Olimpiada wiedzy o Św. Maksymilianie

W roku szkolnym 2020/2021 po raz pietnasty organizowana jest Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. Jest to jedna z form przybliżenia dzieciom i młodzieży charyzmatycznego Świętego, męczennika z Auschwitz, założyciela klasztoru-wydawnictwa, misjonarza, osoby godnej naśladowania. Celem Olimpiady jest również zachęcenie jej uczestników do życia na wzór Świętego oraz rozbudzenie pragnienia poznania Pisma Świętego.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Główny organizatorem tego przedsięwzięcia jest Prowincja Ojców Franciszkanów z siedzibą

w Warszawie przy współpracy z Klasztorem Ojców Franciszkanów w Siedlcach, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Prowincją Ojców Franciszkanów z siedzibą w Gdańsku i w Krakowie. Centralą Olimpiady jest franciszkański klasztor w Siedlcach, w którym odbywa się finał konkursu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Olimpiada organizowana jest na trzech poziomach edukacyjnych. Uczniowie szkół podstawowych klas 0-V mogą wziąć udział w konkursie plastycznym, natomiast z klas VI-VIII w konkursie wiedzy o św. Maksymilianie. Konkurs wiedzy organizowany jest również dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Uczniowie szkół podstawowych wykonują pracę plastyczną, ilustrującą fragment z książki Marii Kączkowskiej pt. „Ojciec Kolbe”, opisjący jedno ze spotkań o. Maksymiliana z japońskimi dziećmi „Ojciec Maksymilian w Japonii”. Konkurs ten przeprowadzany jest w dwóch etapach. Prace plastyczne na etapie szkolnym i ogólnopolskim oceniane są przez komisję powołaną zgodnie z Regulaminem w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III, IV-V. Prace powinny być wykonane samodzielnie w jednej z sugerowanych Regulaminem technik: w klasach 0-III: farby plakatowe, pastele, kredki, technika mieszana, natomiast w klasach IV-V: farby plakatowe, pastele olejne, węgiel, technika mieszana. Wymiary prac muszą mieć format A3. Etap szkolny, przeprowadzony przez miejscowych katechetów i nauczycieli powinien wyłonić maksymalnie 3 prace z każdej grupy wiekowej. Termin nadsyłania prac przez katechetów upływa 31 października 2020 roku (decyduje data stempla pocztowego). Prace należy zabezpieczyć przed zniszczeniem i przesłać na adres: „XIV Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie” ul. Kazimierzowska 128, 08-110 Siedlce”. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 listopada 2020 roku na stronie www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl.

Reklama

Lekturami obowiązującymi w nowym roku szkolnym w Olimpiadzie dla szkół podstawowych w klasach VI-VIII jest książka o. Władysława Kluza OCD, „47 lat życia”, a w szkołach ponadpodstawowych książka o. Alberta Wojtczaka OFMCon „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” oraz

Ewangelia wg św. Marka. Olimpiada podzielona jest na trzy etapy (szkolny, diecezjalny i finał ogólnopolski). Zwycięzcy wygrywają atrakcyjne nagrody. Udział uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich w XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy

o św. Maksymilianie mogą zgłaszać katecheci od 1 września do 30 listopada 2020 roku wyłącznie poprzez formularz, który będzie umieszczony na stronie www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl

od 1 września 2020 r. Zgłoszeniem uczestnictwa w Olimpiadzie uczniów klas 0-III szkoły podstawowej jest przysłanie pracy w wyznaczonym terminie.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę Zobacz

Podziel się:

Oceń:

2020-08-18 08:31

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wniósł światło w Auschwitz. Audycja o nadziei

Audycja Rycerstwa Niepokalanej.

Rycerstwo Niepokalanej

Audycja Rycerstwa Niepokalanej.

Rycerstwo Niepokalanej (MI) Diecezji Bielsko-Żywieckiej wyemitowało audycję, która była poświęcona nadziei. Inspiracją do przygotowania słuchowiska była 127. rocznica urodzin św. Maksymiliana.

Więcej ...

Duch Święty – kim jest najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej?

2024-05-19 07:08

Materiał prasowy

Czy faktycznie jest równy Ojcu i Synowi? Jak działa? Czym są dary Ducha Świętego? Dlaczego tak mało o Nim wiemy? Duch Święty to niezaprzeczalnie najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej. Jest niewidoczny jak wiatr, a jednak działa.

Więcej ...

Matko w Studziannej na krześle siedząca, módl się za nami...

2024-05-19 20:50

Adobe Stock

Cudowny Obraz został 18 sierpnia 1968 r. ukoronowany papieskimi koronami przez Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski, oraz Ks. Kard. Karola Wojtyłę i Ks. Bpa Piotra Gołębiowskiego, Administratora Diecezji Sandomierskiej. W tym czasie wizerunek zaczął być nazywany obrazem Matki Bożej Świętorodzinnej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Bp Andrzej Przybylski: jeśli chcemy mieć pełnię życia,...

Wiara

Bp Andrzej Przybylski: jeśli chcemy mieć pełnię życia,...

Duch Święty – kim jest najbardziej tajemnicza Osoba...

Wiara

Duch Święty – kim jest najbardziej tajemnicza Osoba...

Jak działa Duch Święty?

Kościół

Jak działa Duch Święty?

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Hiobowe wieści dla katechetów

Wiadomości

Hiobowe wieści dla katechetów

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj