Reklama

Wiadomości

Obrońcy życia krytykują proaborcyjną kampanię Amnesty International

drsuparna/Foter/CC BY-SA

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Organizacja Amnesty International, powołana po to, by bronić więźniów politycznych oraz praw człowieka i ludzkiej godności, kolejny raz opowiada się za nieograniczonym dostępem do aborcji. Rozpoczęta właśnie nowa kampania „My Body My Rights” (Moje ciało, moje prawa) wymierzona jest w świętość życia i ma za zadanie walczyć z brakiem dostępu do tzw. praw seksualnych i reprodukcyjnych. Pod tymi terminami działacze Amnesty rozumieją niczym nieograniczone prawo do aborcji, antykoncepcję oraz swobodne realizowanie koncepcji wymierzonych w rodzinę i małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

Obrońcy życia zauważają, że kraje, na które wskazuje Amnesty jako najbardziej opresyjne w stosunku do aborcji, gdzie antyaborcyjna polityka ma rzekomo zagrażać życiu i zdrowiu kobiet, charakteryzują się najniższą śmiertelnością wśród rodzących matek. Przypominają także, że przykład, do którego odwołują się działacze Amnesty – Savity Halappanavar z Irlandii, która umarła rzekomo z powodu odmowy aborcji – polega na przekłamaniu. Dokładne bowiem dochodzenie wskazało, że przyczyną śmierci 31-letniej kobiety były zaniedbania związane z zapewnieniem podstawowej opieki zdrowotnej w przypadku, gdy zarażona złośliwą bakterią ciężarna matka potrzebowała antybiotycznej kuracji. Ten nagłośniony jednostronnie przez media przypadek ułatwił legalizację aborcji w kraju, w którym dotąd był jednym z najbezpieczniejszych miejsc do rodzenia dzieci.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Amnesty International na celownik bierze także Salwador za to, że obowiązuje tam restrykcyjna ustawa aborcyjna. Jednak, jak wskazują statystyki, od 1998 r., kiedy aborcja w tym kraju zaczęła podlegać ponownej penalizacji, śmiertelność okołopołogowa wśród salwadorskich matek spadła o połowę.

Podobnie sytuacja wygląda w Chile, charakteryzującym się jednym z najniższych wskaźników śmiertelności wśród rodzących matek w całej Ameryce Południowej. Zamiast na poszerzanie prawa aborcyjnych postawiono tam na opiekę prenatalną i szeroki dostęp do profesjonalnych usług położniczych.

Reklama

Dla porównania w RPA, gdzie w 1996 r. zalegalizowano aborcję, w latach 2005-2007 o 20 proc. wzrósł wskaźnik śmierci okołopołogowej matek.

W 2007 r., kiedy Amnesty International, zdecydowała się zaangażować po raz pierwszy w walkę na rzecz aborcji, Watykan oraz wielu biskupów wyraziło przekonanie przynależności do tej organizacji nie można pogodzić z wiarą katolicką.

Podziel się:

Oceń:

2014-03-11 12:23

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Mary Wagner: aborcja to straszna klęska kobiety

Bożena Sztajner/Niedziela

Kanadyjska obrończyni życia i więzień sumienia Mary Wagner opublikowała w internecie film, w którym po raz kolejny sprzeciwia się proaborcyjnej polityce. W krótkim nagraniu przypomina, że aborcja "to nie jest prawo, ale straszna klęska kobiety".

Więcej ...

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10 przestępstw seksualnych wobec dzieci

2024-06-25 10:25

Red.

Angielska diecezja Portsmouth nie komentuje sprawy polskiego ks. Piotra Glasa, oskarżonego o 10 przestępstw wobec osób małoletnich. Miał się ich dopuścić w latach 2002-2008, gdy był duszpasterzem na wyspie Jersey.

Więcej ...

Papież o narkomanii: walka z tą plagą wymaga odwagi

2024-06-26 09:41

PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Nie możemy być obojętni w obliczu tragedii milionów ludzi uzależnionych od substancji odurzających, a także w obliczu skandalu nielegalnej produkcji i handlu narkotykami – powiedział Papież na audiencji ogólnej. Dziś wyjątkowo nie kontynuował cyklu katechez o Duchu Świętym, lecz skupił się na jednym temacie: walce z narkomanią. Podkreślił, że jest to plaga, która rodzi przemoc, sieje cierpienie i śmierć. Dlatego „wymaga aktu odwagi ze strony całego społeczeństwa”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jak wygląda moja modlitwa?

Wiara

Jak wygląda moja modlitwa?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?